Samsung UN32EH4003 recenzia

Samsung UN32EH4003 recenzia

Recenzia produktu

9.66666666667

Cena

98/10

  Obraz

  92/10

   Dizajn

   100/10

    Klady tohto produktu

    • - Super cena
    • - Kvalita obrazu
    • - štýlový dizajn

    Zápory produktu

    • - Nižšia kvalita zvuku

    Trh je momentálne presýtený rôznymi televízormi, a preto jeho výberu venujem značnú pozornosť. Čítam si o každej novinke nie len výroky výrobcov, ale aj recenzie odborníkov, aby som naozaj vedel oceniť kvalitu produktu a novinky, alebo vedel skutočnú pravdu o nich. Práve z dôvodu presýtenia trhu je teda ťažké nájsť ten správny.

    sam

    Samsung UN32EH4003 môžeme označiť ako televízor s ponukou plnou zábavy. televIde o 32″ Keď som ho zbadal, hneď som si ho zamiloval. Tento televízor som si vybral do obývačky ako náhradu za predchádzajúci. Dizajnovo je skvele riešený, zapadne ku každému nábytku. Očaril ma úplne osvetlením LCD. Je tenký, štýlový a jednoduchý. Keď som si ho zakúpil, nepotreboval som pomoc pri jeho vyťahovaní z krabice. Vďaka lesklým lištám vyzerá neuveriteľne luxusne a vďaka neskutočnej tenkosti zas exkluzívne. Nikdy by som neveril, že toľko funkcií sa vojde do tej krabice. V krabici bol aj obdĺžnikový stojan, ktorý sme zo začiatku využívali no neskôr sme sa rozhodli televízor pripevniť na stenu. Súčasťou balenia bol aj zakrivený ovládač, skrutky a návod. Na zadnom paneli je obrovské množstvo konektorov a vstupov umožňujúcich množstvo funkcií televízora (2xHDMI, USB vstup, koaxiálny vstup,…). Čo ma šokovalo bolo to,že na zadnej strane som nevidel žiadny zvukový výstup. Avšak problém je vyriešený inak a oveľa výhodnejšie.

    sam1

    Ovládač je dizajnovo zaujímavý, pôsobí ako scvrknutý predchodca. Navyše je aj zakrivený. Nevýhodou je však absencia internetu, čo s týka tohto typu televízora. Čo sa týka aplikácie televízora na stojan, je to veľmi jednoduché, pretože stačí namontovať 8 skrutiek, ktoré sú súčasťou balenia a inštalácia je hotová. Po zapnutí televízora ja inštalácia taktiež veľmi jednoduchá, do 1 minúty po zapnutí je televízor pripravený k fungovaniu. Pri zapnutí je dôležité si prečítať inštrukcie a pokyny, aby ste boli oboznámení s tým, aké funkcie a aplikácie obsahuje tento typ televízora. Dôležité je, čo som sa dozvedel pri prečítaní inštrukcií, to, že nastavenie obrazu nie je globálne, pre každý vstup je teda nastavenie nutné manuálne.

    Samsung UN32EH4003 má 3 základné režimy obrazu, a to sú:

    • štandardný (standard)
    • dynamický (dynamic)
    • film (movie)

    Zo začiatku som bol sklamaný z podsvietenia, no zistil som, že ho mám nastavené na 12, pričom maximum je 20. Tak som sa rozhodol nastaviť si ho na maximum, čo skvele ukáže najmä večer a v tme, ale nemôžem vyjadriť nespokojnosť ani so sledovaním cez deň. Na bežné sledovanie využívam režim film (movie) s miernymi úpravami obrazu. Musím priznať, že s kvalitou obrazu som spokojný, pretože je žiarivý, má dostatok farieb a je sýty a čistý.  Ako som už spomínal, na tele Samsung UN32EH4003 sa nenachádza vstup pre audio. Musím priznať, že zvuk je veľmi plechový a nekvalitný, mám pocit, že náš starý televízor bol len o niečo slabší, čo sa zvuku týka. UH4000 ponúka audio výstup, no neviem, či pri tomto modeli naň zabudli alebo aký problém nastal, že nie možné zlepšiť zvuk na tomto modeli. Určite by som odporučil výrobcovi, aby pri nasledujúcom modeli túto vec doriešil iným spôsobom.

    Určite je však jeho prednosťou dizajn, kvalita obrazu a ľahkosť nastavení. V skutočnosti, keď sa pozrieme na cenu modelu, musíme uznať, že kvalita televízora je dobrá i napriek slabšiemu zvuku. Keďže som hľadal v tejto cenovej relácií, myslím si, že som našiel to najlepšie na trhu v tejto hodnote.  Čo sa týka kvalitnejšieho zvuku alebo pripojenia na internet, nemôžme ho hľadať v takej cenovej relácii ako som sa pohyboval ja. Vždy sa totiž snažím nájsť čo najvýhodnejší produkt za nižšiu cenu, keďže viem, že technika neustále napreduje a som si vedomý najmä faktu, že ročne vychádza niekoľko nových modelov, a preto radšej nakupujem takýmto spôsobom, keď viem, že o pár rokov bude niečo lepšie ,čo si zakúpim. Manuálne je možné nastaviť si množstvo vecí, a preto mi vyhovuje. Mám rád, keď si nastavenia môžem prispôsobiť manuálne, akoby boli automatické prednastavenia, ktoré nemožno manuálne meniť. Najčastejšie ho využívam na sledovanie filmov, či športových prenosov. Ani pri sledovaní športov nemožno badať nejakú slabšiu kvalitu obrazu, funguje tak ako má. Vyhovuje mi na 100%

    Ak chcete vedieť viac o tomto produkte tak odporúčame si prečítať aj technické parametre a podrobný popis kde nájdete obsah balenia a ďalšie dôležité informácie.

    Romana Kádeková

    Súvisiace príspevky
    Aká je Vaša skúsenosť?

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *