Domácnosti na západ od nás spievajú na tepelné čerpadlá chválu

Odrádzajú Vás od obstarania tepelného čerpadla, ako nového hlavného zdroja tepla, pre Vašu domácnosť negatívne skúsenosti ľudí vo Vašom okolí? Vedzte, že za problémy s čerpadlami veľmi často môže ich zlé nastavenie či dokonca obstaranie si nevhodného typu jednotky z dôvodu toho, že na slovenskom trhu pôsobí veľa predajcov, ktorí vedia pracovať iba s niektorými typmi jednotiek. Doporučenie týchto obchodníkov potom nevychádza z najlepších záujmov klienta, ale z vlastného záujmu. V západnej aj severnej Európe sa z tepelných čerpadiel stáva prakticky neoddeliteľná súčasť vykurovacieho systému pre rezidenčné bývanie.

Pozitívne skúsenosti s tepelnými čerpadlami na západ od našich hraníc dokonca vedú k tomu, že jednotky čerpadiel dnes nájdete v Nemecku v každej štvrtej novostavbe. Okrem domácností, tepelné čerpadlá si vo veľkom zaobstarávajú aj firmy a mestské samosprávy. Curych, Ženeva, Frankfurt, Paríž, Londýn, Štokholm, Oslo, Helsinky, Rotterdam, Amsterdam, Miláno, to je iba krátky zoznam z dlhého zoznamu miest, ktoré dnes používajú tepelné čerpadlá k vykurovaniu celých štvrtí. Helsinky dokonca pracujú na projekte, kde budú „centrálne“ tepelné čerpadlá umiestnené pod jedným z tamojších parkov slúžiť aj k ochladzovaniu budov počas leta.

Ambiciózne plány veľkých európskych miest od Osla po Atény hovoria, že veľké európske mestá budú do roku 2050 energeticky sebestačné aj bez použitia fosílnych palív. Tepelné čerpadlá by mali hrať jednu z hlavných rolí v produkcií energií nielen pre rezidenčné nehnuteľnosti, ale tiež pre priemyselné, administratívne, infraštruktúrne a rekreačné objekty.

 

Prečo sa teda pri výbere nového zdroja tepla pre Vašu nehnuteľnosť neinšpirovať pozitívnymi skúsenosťami zo zahraničia? V prípade, že Váš zámer kúpenia tepelného čerpadla budete konzultovať s kompetentným obchodníkom, zarobíte na tom. Ako ale poznať kompetentného predajcu? Napovie Vám napr. to, ak:

  • má vo svojej ponuke aj iný typ tepelných čerpadiel, ako sú jednotky vzduch/vzduch či vzduch/voda, ktoré sú síce „lacné“ a ľahko sa inštalujú, na druhú stranu nie sú najvhodnejšie pre všetky typy nehnuteľností.
  • má vlastný tým technikov, ktorí vykonávajú inštaláciu čerpadla, t j. nový zdroj tepla si neinštalujeme svojpomocne ani subdodávkou od stavebnej firmy doporučenej obchodníkom.
  • jedná sa o firmu s dlhou a pozitívnou históriou a zároveň firmou, ktorá splní svoje záväzky v podobe riešenia reklamácií, odstraňovaní závad, poskytovaní pravidelného servisu a pod.
  • ideálne, tento predajca má vo svojej ponuke tepelné čerpadlá, ktoré disponujú „Európskou značkou kvality Q“, že je označenie, ktoré Vám ako klientovi dáva celú radu záruk, pozrite
Ak chcete vedieť viac o tomto produkte tak odporúčame si prečítať aj technické parametre a podrobný popis kde nájdete obsah balenia a ďalšie dôležité informácie.

admin

Súvisiace príspevky
Aká je Vaša skúsenosť?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *