Bezpečnosť dieťaťa v aute je prvoradá a pre to treba dbať na skutočne kvalitnú autosedačku. Na trhu je množstvo autosedačiek a výber autosedačky už nie je jednoduchý. Ponúkame vám prehľad najlepších autosedačiek na trhu pre rok 2018. Ide o najlepšie hodnotené sedačky, ktoré vyšli s najlepším hodnotením počas testovania rôznych parametrov či funkcií. Vyberte si aj vy jednu z nich, aby vaše dieťa cestovalo bezpečne a zároveň pohodlne. Vybrali sme pre

Rebríček najlepších autosedačiek

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Caretero Sport classic 2014 - blue

99.3333333333
Ukáž recenziu
Cena
98
Viac info
2

Cybex Pallas M-Fix 2015 - Black Sea .

97
Ukáž recenziu
Cena
85
Viac info
3

Römer KID II 2014 PEPPER 15-36kg

87.6666666667
Ukáž recenziu
Cena
80
Viac info

Ďalšie recenzie na autosedačky

Na čo sa zamerať pri kúpe autosedačky?

Výber autosedačky je veľmi komplikovaný proces a v každom prípade, by sme mu mali venovať dostatočnú pozornosť a taktiež aj dostatočne dlhú dobu, pretože vybrať tú správnu je naozaj namáhavé.

Ak sa bližšie pozrieme na kritériá, podľa ktorých si autosedačku vyberáme, základné kritérium je určite bezpečnosť. Na bezpečnosť sa neobracajú iba klienti, ale taktiež aj výrobcovia jednotlivých autosedačiek. Preto súčasné autosedačky prechádzajú štandardom, ktorý im prikazuje dodržiavanie určitej bezpečnosti. Otázkou však ostáva, podľa čoho vybrať spomedzi jednotlivých autosedačiek.
Základné delenie ECE – ide o rozdelenie autosedačiek podľa váhy detí :

  • Skupina 0 – je určená pre bábätká 0-10kg , konkrétne pre deti 0-9 mesiacov, upevnenie je trojbodové.
  • Skupina 0+ – je určená pre deti o váhe 0-13 kg, a čo sa veku týka 0-18 mesiacov. Upevnenie je taktiež pomocou pásov, trojbodové.
  • Skupina I – je vhodná pre deti 9-18 kg, a vo veku 9 mesiacov – 4 roky. Upevnenie je vykonávané prevažne prostredníctvom ISOFIX.
  • Skupina II – 15-25 kg, 3-6 rokov. V tejto kategórií už nemajú autosedačky vlastný bezpečnostný pás, ale využíva sa pás automobilu.
  • Skupina III – 22-36kg a 5-12 rokov, pričom maximálna výška dieťaťa by mala byť 150cm.

Treba pripomenúť, že tieto normy a delenia podľa ECE nie sú len informatívne, ale je naozaj potrebné dodržiavať horný aj dolný limit, aby nedošlo z zbytočnému nebezpečenstvu.

Na čo by sme vás chceli upozorniť, sú tzv. univerzálne autosedačky. Podľa normy ECE by totiž dieťa do veku 12 rokov malo vystriedať 3 typy autosedačiek. Ak dieťa prevýši maximálnu váhu stanovenú pre daný typ autosedačky, prípadne mu hlava prevýši horný okraj autosedačky, je potrebné zakúpiť dieťaťu novú autosedačku.

Taktiež sa zamerajte na spôsoby upevnenia autosedačky aj dieťaťa v autosedačky. Pri tých najmenších deťoch by malo ísť až o trojbodové upevnenie a zaistenie.

Stále neviete akú autosedačku si vybrať? Pozrite si aktuálne zľavy na autosedačky

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
Aká je Vaša skúsenosť?