test domácich pekárníDomáce pekárne sú veľmi obľúbeným produktom dnešných príbytkov. Dôvodov je hneď niekoľko, tak napríklad šetrenie peňazí či energie. Okrem iného môžeme povedať, že vôňa čerstvé chlebíka dokáže nabudiť neopakovateľnú príchuť, vôňu, ale aj pocit v . Vďaka domácej pekárni si môžete upiecť čerstvý chlieb vždy, keď naň dostanete chuť. A to navyše veľmi rýchlo a jednoducho. Okrem už spomínaného chleba, domáce pekárne zvládajú aj prípravu sladkého pečiva, korpusov, či dokonca prípravu čerstvých domácich marmelád z akéhokoľvek ovocia.

Priznajme si však fakt, že trh je preplnený obrovským množstvom tovarov, a práve z tohto dôvodu je naozaj ťažké vybrať si práve tú. ktorá je najvhodnejším typom pre vás. A práve preto sme sa rozhodli prblížiť vám jednotlivé typy domácich pekární, aby ste mali jednoduchšiu úlohu v prípade, že si rozhodnete jednu zakúpiť aj k vám domov, prípadne darovať ju ako darček niekomu blízkemu.

Rebríček najlepších domácich pekární

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Tefal PF611838

94.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info
2

ETA Duplica Vital 2147 90010 čierna/nerez

93.6
Ukáž recenziu
Viac info
3

ETA Crustum 3150 90000

92.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
4

Domáca pekáreň ETA Delicca 7149 90020 nerez

92.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
5

ETA Harmony 2149 90000

91.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info

Ďalšie recenzie na domáce pekárňe

Čo si všímať pri kúpe domácej pekárne?

Každá domáca pekáreň je vybavená iným príslušenstvom, inými funkciami či dizajnovým prevedením. Najdôležitejšie je však všímať si nasledovné veci:

 1. veľkosť domácej pekárne
 2. 1 alebo 2 háky
 3. programy
 4. príslušenstvo

Pozrime si však tieto parametre bližšie

 1. Veľkosť domácej pekárne – podľa maximálnej kapacity máte na výber domáce pekárne od 500g maximálneho objemu až po 1800g. V tomto prípade je na vás, ktorú si vyberiete. Samozrejme, so zvyšujúcim sa maximálnym objemom sa zvyšuje aj cena domácej pekárne. Je potrebné však myslieť na fakt, že vo veľkej domácej pekárni si môžete podľa aktuálneho uváženia a potreby upiecť buď veľký alebo malý chlebík, pričom v malej domácej pekárni je to vždy len malý. Tie väčšie pekárne dokonca zvládajú aj pečenie korpusov či iných múčnikov.
 2. 1 alebo 2 háky – Aj pre náročnejšie domáce pekárne postačí 1 hák. Dvojhákové pekárne sú ideálne najmä v prípade, že si chcete zakúpiť pekáreň, ktorú budete využívať aj na prípravu väčších más cesta.
 3. programy – pri výbere domácej pekárne je potrebné a nevyhnutné dbať na programy, ktorými je domáca pekáreň vybavená. Väčšina pekární je vybevaná aj možnosťou prípravy bezlepkového chleba, ktorý je napríklad v obchode pidrahý. Taktiež je väčšina pekární vybavená možnosťou odloženého štartu, čo znamená, že môžete si chlebík pripraviť keď prídete domov alebo na ráno. Taktiež je možné vybavenie funkciami ako napríklad :
 • príprava korpusu
 • príprava múčnikov
 • príprava croisantov
 • príprava marmelády

4.  príslušenstvo – pri kúpe domácej pekárne je vhodné sa informovať ohľadom príslušenstva či dokonc anáhradných dielov v prípade potreby.

Spotreba energie

Niektérých kupujúcich zaujíma najmä spotreba energie, ktorú majú jednotlivé domáce pekárne odlišnú. V priemere však môžeme povedať, že spotreba energie sa v priemere pohybuje okolo 0,4kWh.

Domáce pekárne pre bagety

Niektoré domáce pekárne sú vybavené špeciálnou funkciou. Za túto špeciálnu funkciu považujeme najmä možnosť upiecť a pripraviť okrem chleba aj bagety. Vďaka čomu môžeme mať domáce čerstve chutné a mäkké bygety, vždy keď po nich zatúžite vy, vaše deti či dokonca váš partner. Domáce pekárne sú navyše vybavené možnosťou prípravy, miesenia, kysnutia a pečenia jednotlivých produktov. Ide o veľmi výhodného a obľúbeného pomocníka do kuchyne pre celú rodinu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Aká je Vaša skúsenosť?