Nikdy neviete, kedy sa môže niečo stať a zrazu budete svedkom nejakej dopravnej nehody, ktorú by ste mohli mať zdokumentovanú. Mnohokrát sa stáva, že nielen dopravné nehody, ale aj rôzne iné situácie, v ktorých je dobré mať dôkazový materiál, budú niekde blízko pri vás. Presne takto budete môcť pomôcť nielen sebe, ak by sa niečo stalo, ale aj ostatným.

Rebríček najlepších kamier do auta (čierne skrinky)

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

95.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info
2

TrueCam A7S

95.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
3

TrueCam A7

93.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info
4

TrueCam A5S

92
Ukáž recenziu
Viac info
5

Lamax Drive C7

91
Ukáž recenziu
Viac info
6

Sencor SCR 2100 FHD

91
Ukáž recenziu
Viac info
7

Autokamera Mio MiVue 658 Touch

91
Ukáž recenziu
Viac info
8

Autokamera TrueCam A6

91
Ukáž recenziu
Viac info

Ďalšie recenzie na Autokamery

Kamery do auta sú vhodné nielen pre vodičov, taxikárov či pracovníkov bezpečnosti, ale aj pre milovníkov adrenalínu za volantom. Mnohokrát tieto kamery slúžia ako dôkazový materiál pri rôznych situáciách či dokazovaní poistných udalostí. Buďte vždy pripravení a radšej na jednu z kamier do auta stavte.

Aby sme vám trochu priblížili, na akom spôsobe tieto čierne skrinky do auta fungujú, čítajte ďalej. Základom zariadenia je kamera, ktorá je umiestnená na čelnom skle. Práve vďaka tomu budete mať na situáciu pred sebou vždy skvelý výhľad. Kamera ukladá videozáznam do vnútornej pamäte na pamäťovú kartu. Zariadenie je spravila vybavené systémom nekonečnej slučky, čo znamená, že keď sa pamäť zaplní staré záznamy sa prepisujú. Takto máte vždy istotu, že na pamäťovej karte budete mať nový záznam. Na videozázname je vždy zobrazený aj čas a dátum, takže je jasné, kedy k udalosti prišlo.

Ako si vybrať správnu kameru do auta?

najlepsie-auto-kamery

Na začiatok by ste mali poznať dôležité informácie, vďaka ktorým si vyberiete tú najlepšiu kameru do auta. Najlepšie kamery do auta sú vybavené buď jednou alebo dvoma kamerami. Jedna kamera je nasmerovaná pozdĺž smeru idúceho vozidla, takže vidíte všetko pred sebou. Ak máte aj druhú kameru, tá je smerovaná do priestoru cestujúcich. Práve tieto dvojkamery sú veľmi obľúbené a často sú používané v autobusoch či taxíkoch.

Okrem samotnej kamery máte väčšinou aj DVR záznamník, ktorý je vybavený mikrofónom. Ten vám umožňuje nahrávať video aj so zvukom. Ak by ste niečo také nechceli, môžete túto funkciu vypnúť, no vždy je lepšie mať ju v kamere. Mnohé nové typy majú aj GPS modul, takže okrem času a dátumu dokážu skvelo ukázať aj miesto, kde sa nachádzate či G-sensor pre detekciu pohybu.

Rozlíšenie záznamu je takisto veľmi dôležité. Ak chcete, aby na kamere bolo všetko dobre vidno, určite by ste mali staviť na také kamery, ktoré majú omnoho lepšie rozlíšenie. Vyberať si môžete medzi: 640 × 480 (SD), 1280 × 720 (HD Ready) alebo 1920 × 1080 (Full HD). Nájdete aj kamery s menším rozlíšením, no na tých už naozaj neuvidíte skoro nič a je úplne zbytočné do takých vrážať peniaze.

Funkciu, ktorú by mali mať už všetky kamery do auta, je automatický štart pri zapnutí či vypnutí zapaľovania. Niekedy sa môže stať, že by ste kameru mohli zabudnúť zapnúť a bolo by ju potom zbytočné vôbec v aute mať. Preto si zakúpte takú, ktorá sa automaticky pri naštartovaní aj zapne.

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
Aká je Vaša skúsenosť?