Samsung Galaxy A5 2016V súčasnej dobe si takmer nevieme predstaviť život bez mobilných telefónov. Tie prešli z vývinového hľadiska rôznymi stupňami od veľkých s anténami, cez vysúvacie či zatváracie až po súčasné dotykové mobilné telefóny, ktoré nazývame smartfóny. Smartfón v preklade vlastne znamená inteligentný alebo múdry telefón. Vďaka smartfónom môžete v súčasnosti robiť množstvo vecí, ako sledovať filmy, hrať sa hry, posielať maily, surfovať na internete či používať sociálne siete. Okrem iného v súčasnosti mobilné telefóny prevzali funkciu digitálnych fotoaparátov, nakoľko tie drahšie sú schopné vytvárať krajšie fotografie ako niektoré fotoaparáty.

Pripravili sme prieskum spokojnosti užívateľov ktorý nám ukázal, ktoré mobily patria medzi tie najlepšie pre rok 2018.

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Apple iPhone 6 16GB

99.6
Ukáž recenziu
Viac info
2

Huawei P8 Lite DS

99.4
Ukáž recenziu
Viac info
3

Samsung Galaxy A5 A500F

98.6
Ukáž recenziu
Viac info
4

Apple iPhone 5S 16GB

97
Ukáž recenziu
Viac info
5

Apple iPhone 6S 64GB

93
Ukáž recenziu
Viac info
6

Apple iPhone 6S 64GB

88.4
Ukáž recenziu
Viac info
7

Samsung Galaxy S7 32 GB (G930F)

84.8
Ukáž recenziu
Viac info
8

Honor 5X

81
Ukáž recenziu
Viac info
9

Samsung Galaxy A3 (2016)

78.8
Ukáž recenziu
Viac info
10

Samsung Galaxy A5 2016 A510F

77
Ukáž recenziu
Viac info

Ďalšie recenzie na mobily

Výber vhodného mobilu v roku 2018

V súčasnej dobe sa veľké množstvo výrobcov venuje výrobe mobilných telefónov. Medzi najznámejšie značky, ktoré sú vo svete najpredávanejšie sú napríklad:

 • Apple
 • Samsung
 • Sony
 • Prestigio
 • Nokia
 • Lenovo
 • a iné.

Displej

V porovnaní napríklad s tabletom, smartfóny majú o niekoľko palcov menší displej. V súčasnosti môžete medzi smarfónmi nájsť také, ktorých displej sa pohybuje v rozmedzí <4,5″ až po 6,98″, čo je už pomaly veľkosť displeja 7″ tabletu.

Operačný systém

Každým rokom vychádzajú nové a zdokonalené verzie smartfónov, a preto je naozaj ťažké vybrať si ten správny pre vás. A preto je najvhodnejšie, prečítať si o nich a rozhodnúť sa pre ten správny pre vás. Operačný systém je vopred vinštalovaný do mobilného telefónu, tak isto ako je to aj pri tabletoch.  Na výber máte z viacerých operačných systémov, ako:

 • iOS
 • Android
 • Windows
 • a iné

Čo sa týka operačného systému, je výhodné vvyberať napríklad kompatibilný s notebookom pre lepšie zdieľanie hudby, fotografií či dokonca aj videí.

Fotoaparát

Súčasné smartfóny sú vybavené hneď 2 fotoaparátmi, a to prednou a zadnou kamerou. Predná kamera je vhodná na vytváranie tzv.“selfie“ fotiek. Kvalitnejšia je v tomto prípade zadná kamera s lepším rozlíšením a vyšším počtom megapixelov. No v súčasných modeloch je postačujúca aj predná kamera, ktorá nepôsobí ani zrnito, ani rozmazane a fotografie sú ostré.

Výdrž batérie

Výdrž batérie je taktiež veľmi dôležitým parametrom pri výbere správneho mobilného telefónu. Je však pravdou, že smartfóny vďaka dotykovému displeju nemajú vysokú výdrž batérie a zvyčajne vydržia v prevádzke okolo 12-16 hodín. Príčinou je najmä dotykový a veľký displej, ktorý uberá životnosť baterky. Avšak aj nabíjanie trvá o čosi kratšie , a tak je veľmi rýchlo mobilný telefón pripravený k prevádzke.

Rôzne aplikácie

 • internet – používanie internetu patrí v súčasnosti k najvyužívanejším aplikáciám. Pripojenie k internetu môže byť 2 rôznymi spôsobmi, a to prostredníctvom WiFi a taktiež aj prostredníctvom mobilných dát. WiFi pripojenie je vlastne bezplatné, pričom využívanie internetu prostredníctvom mobilných dát je obmedzené na megabajty.
 • sociálne siete – okrem iného je možné si nainštalovať do smartfónu aplikáciu so sociálnymi sieťami ako Facebook, Twitter, Instagram a pod. Následne môžete tieto aplikácie využívať, pridávať príspevky či dokonca pridávať fotografie.
 • Taktiež prostredníctvom obchodu na aplikácie si môžete akúkoľvek stiahnuť. Niektoré aplikácie sú zdarma, iné zas za poplatok.

Klasika

Nezabúdajme však aj na klasické tlačítkové telefóny, resp. telefóny s klávesnicou, ktré môžete zakúpiť aj v súčasnosti. Sú vhodné pre starších ľudí, ktorí nie sú zvyknutí na dotykové telefóny.

Pri výbere mobilných telefónov Vám odporúčame si prečítať Recenzie mobilov

Stále ešte neviete že aký mobil si vybrať? Pozrite si aktuálne zľavy na mobilné telefóny

 

1.00 avg. rating (51% score) - 1 vote
Aká je Vaša skúsenosť?