Radi počúvate hudbu pri každom kroku, pri športe alebo len na ceste autobusom? Jedna z najpodstatnejších vecí, ktoré potrebujete je MP3 či MP4 prehrávač, ktorý vám zaručí tú najlepšiu hudbu, už nemusíte míňať drahocennú baterku na vašom telefóne, stačí vám malý spotrebič, ktorý strčíte úplne všade, kde potrebujete a hudbu môžete počúvať niekoľko hodín.

Rebríček najlepších prehrávačov

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Apple iPod nano 16GB (MKMX2HC/A)

95
Ukáž recenziu
cena
91
Viac info
2

Apple iPod touch 6

92.3333333333
Ukáž recenziu
cena
80
Viac info
3

Sony NWZ-WS615B

90
Ukáž recenziu
cena
90
Viac info

Ďalšie recenzie na MP3 a MP4 prehrávače

MP4 prehrávače

Rozdiel medzi MP4 a MP3 prehrávačmi býva väčšinou v cene. Okrem toho je to aj v tom, že MP4 prehrávače sú už trochu posunuté dopredu a na displeji uvidíte o niekoľko informácií viac. Mnohé MP4 prehrávače sú dokonca už aj dotykové alebo veľké ako mobil. Je len na vás, ktorý model si vyberiete vy.

Ako si vybrať MP3 a MP4 prehrávače?

Na začiatok sa najprv rozhodnite, či chcete MP3 alebo MP4 prehrávač. Mnohé MP3 prehrávače sú omnoho lacnejšie a spravia rovnakú prácu ako MP4. Najväčší rozdiel je napríklad vo veľkosti či displeji.

Okrem toho by ste sa mali aj rozhodnúť nad tým, či chcete mať displej alebo nie. MP4 prehrávače majú všetky displej, no MP3 ho ma nemusia. Ak chcete iba malý prehrávač, ktorý sa vám zmestí všade a nebudete mať s ním problémy, zvoľte si menší, bez displeja. Zaručene vám vydrží omnoho dlhšie baterka a vy budete s výrobkom spokojní. Ak chcete mať prehľad o všetkom, čo sa v prehrávači deje a prehráva, displej by ste určite mali mať.

Typ napájania je tiež veľmi dôležitá vec, ktorú musíte zvážiť pri kúpe. Mnohé MP3 alebo MP4 prehrávače nedostanete spolu s akumulátorom, ale len s USB káblom, ktorý môžete zapojiť do počítaču či notebooku a nabiť si ju tak. Výhodou prehrávačov je najmä dlhá výdrž baterky.

Veľkosť je treťou podmienkou, ktorú by ste si mali vedieť vybrať. Koľko piesní potrebujete dať do MP3? Ak  chcete mať veľký playlist, ktorý chcete počúvať, určite si kúpte prehrávač, ktorý bude mať veľké množstvo priestoru pre nové a nové pesničky či iné súbory, ktoré chcete počúvať. Ak však chcete mať v MP3 či MP4 iba zopár piesní, ktoré budete meniť za novšie, stačí vám aj menšia veľkosť. Väčšina prehrávačov sa predáva s pamäťou 4GB, kde sa vám uloží cca 1000 piesní, čo je naozaj veľký obsah.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Aká je Vaša skúsenosť?