Vybrať si ten najlepší ohrievač vody je niekedy naozaj veľmi ťažké, no jeho výber by ste nemali brať na ľahkú váhu. V porovnávacích testoch nájdete mnohé kotle či ohrievače vody, ktoré by ste si mohli zaobstarať. Kvalitné výrobky vám vydržia dlho a budete sa na ne môcť spoľahnúť aj v tej najväčšej zime, ktorá príde.

Rebríček najlepších elektrických ohrievačov vody

Názov Hodnotenie Vlastnosti

Ďalšie recenzie na Ohrievače vody

Ohrievače vody si môžete vyberať z týchto druhov:

  • Akumulačné – akumulačné ohrievače vody slúžia k akumulácii nadbytočného tepla od jeho zdroja. Mnohokrát môžete na trhu nájsť kombináciu akumulačných s elektrickými.
  • Elektrické – elektrické ohrievače vody patria medzi najobľúbenejšie, ktoré môžete nájsť v ponuke. Sú praktické a zaručia vám ohrev vody presne podľa vašich potrieb.
  • Kombinované – kombinované ohrievače vody sú skvelým výberom, ak si neviete vybrať z jedného druhu, ktorý sa vám pozdáva.
  • Prietokové – Chcete mať konečne teplú vodu vo vašej kuchyni? Netreba čakať dlhé minúty, kým vám odtečie voda. Zaobstarajte si prietokový ohrievač vody, ktorý vám zaručí teplú vodu do pár sekúnd.

Ako si vybrať správny ohrievač?

Jednou z najťažších otázok pri kupovaní ohrievaču vody môže byť, ktorý je ten pravý pre vás? Každý má nejaké plus alebo mínus a ak nemáte niekoho v rodine alebo v blízkom okolí, kto takýmto veciam viac či menej rozumie, určite by ste si mali naštudovať viac informácií.

Vždy si vyberajte kvalitu bez kompromisov. Kvalitu by ste mali radiť na prvú priečku, prednejšie než kvantitu. Predsa len, každý z nás by chcel na niečom ušetriť, no na tomto výrobku by ste to určite nemali robiť. Ten správny ohrievač vody by mal mať dostatočný objem, aby ste mali vždy dostatok vody, ktorú budete potrebovať. Kvalitná izolácia, ktorá minimalizuje tepelné straty je ďalším bodom, ktorý by ste mali dodržať. Ďalšími zo skvelých prvkov práve v ohrievačoch vody môžu byť ochrany proti náhodnému zapnutiu, prehrievaniu či zamrznutiu.

Nezabúdajte ani na pomer ceny k výkonu. práve výkon vám zaručí to, že bude ohrievač vody pracovať denno-denne. Ohrievače, ktoré majú špeciálny vysokokvalitný smalt patria medzi tie najlepšie. Teplotu si nastavujete otáčavým regulátorom do vysokých teplôt, pri ktorých sa mu nič nestane a na vodu môžete mať aj indikátor teploty. Práve vďaka nemu budete vždy vedieť, akú teplotu vody môžete očakávať. Ochrana proti korózií by nemala takisto chýbať.

 

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
Aká je Vaša skúsenosť?