Pri výbere novej rúry do vašej kuchyne si berie túto zodpovednosť na starosti väčšinou žena. Predsa len, ženské pohlavie sa v klasickej domácnosti točí okolo sporáku a rúrky omnoho viac ako to mužské, a preto by mal tento spotrebič vyhovovať najmä žene. Pri výbere tej najlepšej rúry by ste mali prihliadať na niekoľko dôležitých faktorov.

Rebríček najlepších rúr na pečenie

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Electrolux EZB3400AOX

96.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
2

Gorenje Essential BO635E20X

95
Ukáž recenziu
Viac info
3

Whirlpool AKP 295 JA

94.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
4

Mora VT 548 MX

91
Ukáž recenziu
Viac info
5

Gorenje BO 637E21 XG

89.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
6

Mora VT 527 WC

89
Ukáž recenziu
Viac info
7

Whirlpool AKZ 6230 NB

88.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info
8

Bosch HBN 539E7

88
Ukáž recenziu
Viac info

Ďalšie recenzie na Rúry na pečenie

Vstavené rúry na pečenie

Väčšina rúr je v kuchyniach zabudovaná. Práve kvôli zabudovanosti vyzerá rúra omnoho lepšie a štýlovejšie v celej kuchyni. Okrem toho, že sa vám bude do kuchyne lepšie hodiť, skvelou výhodou je aj to, že je ostatok zakrytý a vy sa tak nemusíte báť, že by sa vám výzor rúry nepáčil, ale jej funkcie áno.

Najlepšie vstavané rúry

Názov Hodnotenie Vlastnosti

Ďalšie recenzie na Vstavané rúry na pečenie

Ako vybrať správnu rúru?

Výber správnej rúry je niekedy pomerne ťažký. Dôležitý nie je ani tak vzhľad, ktorý sme si už spomínali, pretože rúry bývajú väčšinou zabudované a jediné čo vidíte je jej predok. Asi v žiadnej kuchyni rúra nechýba, a tak je jej absencia nemožná. Čo by ste mali zvažovať ako prvé pri kúpe?

Na začiatku pri výbere by ste sa mali rozhodnúť, či budete chcieť rúru vstavajú alebo kombinovanú so sporákom. Nezabúdajte ani na prívod energie. Preferujete elektrické alebo skôr plynové? Tie najnovšie rúry nájdete v elektrickom zastúpení.

Veľkosť rúry je ďalšia vec, na ktorú by ste mali brať ohľad. Ak ste väčšia rodina, kupujte si väčšiu rúru. Ak patríte medzi menšie rodiny, postačí vám aj menšia rúra, s ktorou si pokojne vystačíte.

Rúre by nemali chýbať rôzne funkcie ako sú gril, pečenie na pare či pečenie s ventilátorom. Práve vďaka ventilátoru budete mať jedlo šťavnatejšie a omnoho chutnejšie. Okrem toho vám zabezpečí aj rýchlejší ohrev v rúre a takisto aj pečenie.

Ďalšie funkcie sú napríklad rozmrazovanie, signalizácia veľkej teploty dvierok či teleskopický výsuv, ktorý zlepšuje manipuláciu s plechom. Niektoré najnovšie typy rúr majú aj samočistenie. To vám pomôže pri ťažkom čistení.

Typy pečenia si môžete vyberať zo širokého spektra funkcií. Sú to napríklad horúcovzdušné pečenie, grilovanie či parná rúra. Niektorí výrobcovia si dávajú záležať aj na tepelnej ochrane rúry, ktorá vás ochráni pred popálením. Osvetlenie by malo byť samozrejmosťou už pri každej rúre a rovnako je to aj s termostatom či prednastaviteľnými programami.

5.00 avg. rating (92% score) - 1 vote
Aká je Vaša skúsenosť?