Človek je v dnešnej rýchlej a uponáhľanej dobe naozaj veľmi vystresovaný a nemá čas na každú prácu, ktorú robili jeho predkovia v úplnom pokoji. Ak aj vy chcete ušetriť veľa času a nechce sa vám sušiť prádlo na klasickom sušiaku, určite stavte aj vy na sušičku prádla, ktorá vám vaše oblečenie za pár minút vysuší a dokonca aj vyžehlí!

Rebríček najlepších sušičiek

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

BOSCH WTW85530BY

91.5
Ukáž recenziu
Viac info
2

Candy SLC D813B-S

90.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
3

Whirlpool HSCX 80530

90.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
4

AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

88
Ukáž recenziu
Viac info
5

Whirlpool HDLX 70310

87.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info
6

Gorenje D 8665 N

87.5
Ukáž recenziu
Viac info
7

Bosch Serie 8 WTW85561BY

86.5
Ukáž recenziu
Viac info
8

Beko DPU 8360 X

85.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info
9

Beko DS 7433 CS RX

82.5
Ukáž recenziu
Viac info
10

Electrolux EDH 3989TDW

81.6666666667
Ukáž recenziu
Viac info

Ďalšie recenzie na Sušičky

V ponuke internetových či kamenných obchodov nájdete mnoho druhov, z ktorých si len ťažko vyberiete ten správny druh. Najširšími druhmi, medzi ktorými si môžete vyberať sú:

  • Sušičky s tepelným čerpadlom – v sušičke s tepelným čerpadlom je ohriaty vzduch následne schladený, čím sa odstraňuje vlhkosť. Vznikne tak uzavretý obvodov, v ktorom sa teplo a energia nestráca. Spotreba tak môže byť nižšia až o 50% a vy tak ušetríte na poplatkoch za energie. Teplota sa v sušičke pohybuje v rozmedzí okolo 50 stupňov Celzia. Práve to je o tretinu menej. Než je potrebné.
  • Sušičky slim – potrebujete sušičku, ktorá sa vám doma určite zmestí? Stavte na sušičky prádla slim, ktoré sú omnoho menšie, užšie, no svoju robotu spravia rovnako, ako tie klasické!

Ako si vybrať správnu sušičku?

Medzi mnohými druhmi, ktoré dnes v ponukách nájdete je niekedy veľmi ťažké vybrať si ten najlepší model. Obľuba sušičiek stále stúpa a značky produkujú a chrlia jeden výrobok za druhým.

Veľkosť je jedna z najdôležitejších vecí, ktoré si musíte zadať pred kúpou. Budete mať na ňu dostatok miesta v kúpeľni? Ak nie, hľadajte menšiu alebo si spravte viac miesta tam, kde ju chcete „zasadiť“.

Plnenie zhora alebo spredu ako pri práčkach, je rovnako dôležité. Výber je len na vás, no ak si chcete na sušičku niečo odkladať, radšej si vyberajte tú, ktorá sa bude plniť spredu. Výhodou sušičiek, ktorá sa plnia spredu je aj ten, že do nej omnoho lepšie vidíte, a tak si budete istí, že ste v nej nič nezabudli. Druhou výhodou je aj to, že všetky spredu plniteľné sušičku majú sklo, cez ktoré vidíte centrum diania a viete, že je vnútri všetko v poriadku.

Displej, na ktorom budete vidieť, čo sa deje v sušičke je takisto dôležitý. Okrem toho si môžete vybrať či chcete sušičku ovládať veľkým otočným kolieskom alebo máte radšej dotykové displeje.

Sušičky sú dnes už plné funkcií, ktoré vám ponúkajú. Čím drahšie si sušičky vyberiete, tým viac funkcií budú mať. Ak teda chcete aspoň 16 funkcií, pripravte sa, že si trocu priplatíte.

Nezabúdajte na ďalšie skvelé výhody ako sú napríklad senzory teploty, obojstranné dvierka, ktoré budete môcť otvoriť do oboch strán, indikátor zostávajúceho času či novinka osvetlený bubon. Vďaka svetlu vám sušička „nezožerie“ už ani jednu ponožku. Nesmieme však zabudnúť spomenúť aj odloženie času sušenia, čo je veľkou výhodou najmä vtedy, keď chcete sušenie pustiť neskôr v noci či počas dňa, keď nie ste doma.

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
Aká je Vaša skúsenosť?