test vysávačov

najlepšie vysávače

Vysávače sú považované za výborných pomocníkov, ktoré sú schopné uľahčiť domáce práce gazdinkám. Najnovšie vysávače , ktoré sa v súčasnosti vyskytujú na trhu,  majú niekoľko špecifických funkcií, ako napríklad vysávanie nie len špiny a prachu, ale aj kvapaliny či dokonca výkalov roztočov.

Niektoré výkonné vysávače, pohybujúce sa vo vysokých cenových reláciách, sú dokonca schopné aj napeniť podlahu alebo koberce počas vysávania, a tým ho dôkladnejšie vyčistiť od nečistôt. Kamenné predajne, rovnako ako internet, sú zahltené rôznymi vysávačmi, avšak máloktorý laik, ktorý potrebuje nový vysávač, vie o funkciách, ktorými by mali byť jednotlivé základné či špecifické vysávače vybavené. Preto je veľmi výhodné pozrieť sa na test vysávačov, ktorý hovorí o ich porovnaní, a tým si môžete porovnať funkcie či vybevie toho ktorého vysávača. Pri energetických spotrebičoch, kde zaraďujeme aj vysávače, určite odporúčame vidieť tento produkt naživo, aby ste nekupovali takpovediac mačku vo vreci, a skutočne vedeli, čo vlastne kupujete.

Chcete si kúpiť vysávač a neviete ktorý je ten najlepší? Pripravili sme si pre vás prehľad tých najlepších vysávačov pre rok 2018. Vybrali sme tie najkvalitnejšie a vysávače rôznych typov ako napríklad: Vreckové vysávače, bezvreckové vysávače, viacúčelové , tyčové vysávače, ručné vysávače, robotické vysávače.

Prehľad najlepších vysávačov

Názov Hodnotenie Vlastnosti
1

Electrolux ZCS 2220 BEL

99.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
2

Electrolux Classic Silence ZCS2220BEL čierny

99.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
3

Sencor SVC 730

99
Ukáž recenziu
Viac info
4

Sencor SVC 7020

99
Ukáž recenziu
Viac info
5

iRobot Roomba 886 strieborný

92.3333333333
Ukáž recenziu
Viac info
6

Miele Scout RX1

76.25
Ukáž recenziu
Viac info

Ďalšie recenzie na vysávače

Pri výbere vysávača je potrebné si uvedomiť, na aký typ podláh jednotlivý vysávač potrebujete. Na základe typu polahy si potom vyberiete ten ktorý vysávač uznáte za vhodný. Taktiež je vhodné výber prispôsobiť tomu, či máte doma nejaké domáce zviera, prípadne je vaša polovička či dieťa alergikom. Priblížime si preto 3 základné typy vysávačov, a to:

  1. robotický vysávač
  2. tyčový vysávač
  3. podlahový vysávač

Robotické vysávače

Robotický vysávač patrí k typom vysávačov, ktoré vám uľahčia prácu. Pretože vďaka robotickému vysávaču môžete upratovať popri tom, ako budete mať vyložené nohy či budete robiť čokoľvek iné. Ide o najmodernejší typ vysávača, ktorý môže byť zhotovený v rôznych tvaroch. Najčastejšie ide o kruhové, prípadne štvorcové vysávače. Vysávač je prispôsobený tomu, aby sa mohol rýchlo a jednoducho dostať aj do rohov a povysávať naozaj všetko. Cena týchto vysávačov sa pohybuje zhruba od 300€.

Tyčové vysávače

Tyčové a stojace vysávače patria k veľmi jednoduchým a šikovným vysávačom hneď z niekoľkých dôvodov. Jedným z nich je aj malý rozmer, vďaka ktorému je uschovanie vysávača veľmi jednoduché. Tento typ vysávačov je vhodný na suché, ale aj mokré vysávače, navyše je to najvhodnejší typ vysávača aj pre alergikov. Patria sem batériové, bezšnúrové, ale aj viacúčelové vysávače.

Podlahové vysávače

Podlahové vysávače patria k najčastejším typom vysávačov, po ktorých konzumeni siahajú. Ide k klasický typ vysávača, ktorý je zložený z vysávača, šnúry a hadice. Môžete vyberať z 2 typov podlahových vysávačov, a to konrétne :

  • vreckové vysávače – s rôznym maximálnym objemom vrecka, ktoré môže bť papierové alebo textilné
  • bezvreckové vysávače – bezvreckové vysávače obsahujú miesto vrecka priestor pre zhromažďovanie povysávaných smetí.

Podľahové vysávače sa nelíšia len spôsobom prevedenia a maximálnym objemom odpadu, ale aj veľkosťou výkonu a príkonu.

Na čo sa zamerať pri kúpe vysávača

Najdôležitejší parameter pri výbere je ťah teda sací výkon vysávača. Čím väčší je ťah tým viac nečistôt nasaje.

Podľa druhu podlahy voľte aj typ vysávača. V súčastnosti je trendom uľahčiť si prácu a tak veľa ľudí volí robotický vysávač, ktorý vysáva za vás. Ak však máte veľmi členitú podlahu a koberce s väčšími chlpami, je dobré zvoliť skôr klasický vysávač alebo multifunkčný vysávač, ktorých hmotnosť je väčšia. Ručné vysávače sú vhodné na rýchle upratanie omrviniek v kuchyni alebo chlpov po miláčikoch na gauči. Pri podlahe bez kobercov postačia bežné lacnejšie typy ale ak máte koberce tak je potrebné voliť výkonnejšie vysávače.

Ak patríte medzi alergikov tak vyberajte vysávače s HEPA filtrom ktorý zachytáva mikróby. Pokiaľ Vám prekáža hluk vysávača tak pri vyberajte vysávač s hlukom pod 70 dB.

Ak stále neviete na čo sa zamerať tak odporúčame prečítať si článok ako vybrať vysávač.

Stále neviete aký vysávač si kúpiť? Pozrite si aktuálne akcie na vysávače

5.00 avg. rating (91% score) - 1 vote
Aká je Vaša skúsenosť?